Seminarium: Reforma Rynku Bilansującego
10/6/2020 9:00:00-1:30:00
On-line

6 października br. Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii organizuje seminarium on–line: Reforma Rynku Bilansującego – stan obecny i nadchodzące zmiany w świetle rozporządzeń i dyrektyw unijnych 2021-2022.

Nowe regulacje w obszarze funkcjonowania rynków energii elektrycznej i usług systemowych skutkują potrzebą dostosowania zasad funkcjonowania krajowego Rynku Bilansującego do nowych uwarunkowań. Ministerstwo Klimatu proponuje 2 etapy wprowadzenia nowych zasad funkcjonowania rynku bilansującego i przesunięcie terminu ich wprowadzenia do końca 2021 r. Wynika to z projektu rozporządzenia Ministra Klimatu w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) opracowały kompleksową reformę polskiego rynku bilansującego, która obejmuje m.in. efektywne kosztowo i oparte na zasadach rynkowych zakupy mocy bilansującej. Seminarium z udziałem kluczowych osób, urzędów i instytucji, które wypracowały koncepcję reformy RB w Polsce i będą ją wspólnie realizować, pomoże Państwu przygotować swoje przedsiębiorstwa do zmieniającego się otoczenia legislacyjnego, poznać nowe procedury i praktyki rynkowe, ocenić wpływ wprowadzanych rozwiązań na koszty energii, efektywność oraz rentowność Państwa firm.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium!